hír
A Mi Mozink, Budapest Film Zrt. mozijai és a Cirko-Gejzír is megnyitja a kapuit a közönség előtt, kellő óvintézkedések mellett.
továbbhír
Május 13-án öt budapesti filmszínház, a Puskin, a Művész, a Toldi, a Tabán és a Kino Cafe Mozi is csatlakozik az Artmozik éjszakájához.
továbbhír
A Filmalap és a Budapest Film Zrt. ismét közös mozizást szervez filmkedvelő fiatalok számára az Európai Filmakadémia (EFA) kezdeményezésére május…
továbbhír
2016 tavaszán orosz filmekből tartanak vetítéssorozatot a Tabán Artmoziban Az orosz filmművészet remekei címen. Időrendben haladva Eisenstein egyik…
továbbhír
November 5-15. között ismét a kortárs itáliai filmeké a főszerep a Puskin és Tabán moziban. A 13. Olasz Filmfesztivál Budapestre hoz számos olyan…
továbbhír
A láthatatlan fiú című olasz film nyerte az Európai Filmdíjak közül a Fiatal Közönség Díját, amelyről 25 ország diákjai szavaztak vasárnap. A magyar…
továbbhír
Két hónapja zárták be az utolsó budai művészmozit, a Tabánt, most azonban úgy tűnik, március második felétől Tabán Kinotéka néven, kulturális és…
továbbhír
Az óévvel együtt sajnos egy újabb magyar artmozitól is elköszöntünk. A Tabán Moziban 2013. december 30-án búcsúvetítést tartottak abban a reményben,…
továbbhír
Jövő héten megkaphatják a Magyar Nemzeti Filmalaptól a nekik megítélt működési gyorssegélyről szóló szerződést az artmozik. Erről csütörtökön…
továbbhír
A napokban e két mozi fizetési felszólításban részesül az ingatlanok tulajdonosától, a Fővárosi Önkormányzat tulajdonában lévő Budapest Film Zrt-től.
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié